info@istanbulesh.com

Evde EEG Testi

EEG beynin elektriksel faaliyetini incelemek ve yorumlamak amacı ile yapılan bir tetkiktir.

EEG Testi epilepsi, algı bozuklukları, santral sinir sistemi hastalıkları, bunama, dikkat dağınıklığı ile birlikte bazı psikiyatrik hastalıkların teşhis ve tanılamasında kullanılır.

EEG çekiminin temel amacı beyin hücrelerinden çıkan elektrik akımlarının değerlendirilmesidir. EEG ile hangi beyin bölgesinin ne tip bozuk elektrik yaydığının görülmesi ve takip edilmesidir. EEG ile sorunun merkezi beyinden mi yoksa beyin kabuğundan kaynaklandığını görülebilmektedir. EEG beyin lezyonlarının, tümörlerinin, infarktüslerinin, enfeksiyonlarının ve epileptik aktivitenin, psikozların , beyin ölümünün ve beynin elektriksel aktivitesini bozan her türlü hastalığın tanısında kullanılmaktadır. Epilepsi hastalığının teşhisinde ve tiplerinin belirlenmesinde tedaviye karar verilecek olan inceleme yöntemi EEG çekimidir.

EEG çekimi sırasında elektrik akımı veya X ışını verilmez, ağrı ya da acı hissedilmez.

Beynin normal elektrik aktivitesi başta epilepsi (sara hastalığı) olmak üzere bazı durumlarda bozulabilir. EEG incelemsi ile beyin dalgalarındaki değişiklikler, anormallikler, bu anormalliklerin yeri, özellikleri belirlenebilir. Epilepsi hastalığının teşhisinde ve epilepsi tipinin, seyrinin anlaşılmasında EEG incelemesi önemli veriler ortaya çıkarabilir.

ACİL RANDEVU

HEMEN BİZE ULAŞIN
RANDEVU TALEP EDİN

+90 (542) 541 13 24

info@istanbulesh.com

Esenşehir Mah. Eryılmaz Sok. No:1/2 Ümraniye/İstanbul

TÜM BİLGİLERİMİZ