info@istanbulesh.com

Terapi Hizmetleri

Evde bakım ve terapi hizmetleri nelerdir?


Fizyoterapi Hizmetleri

Evde fizyoterapi hizmeti verilen hastalarımızda hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma, hastalık ve yaşlılıkta, ağrı ve fonksiyon bozukluklarında uzman bir hekimin tanısı sonrası fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemlerini kullanarak uzman fizyoterapistler tarafından hekimlerinizin önerileri doğrultusunda tedavi yaklaşımlarını planlayıp uygulamaya yönelik tedavinin planlanması, sağlık ve yaşam kalitesinin artırılmasında yönelik evde sunulan profesyonel bir hizmet planlamasıdır.

Solunum Terapisi

Solunum sistemi rahatsızlıklarının tedavisine yönelik uzman solunum terapistler tarafından hastanın bulunduğu ortamda tedavileri gerçekleştirilmektedir. Solunum yolu hastalıklarına; KOAH, Amfizem, Atelektazi, Kistik fibrozis, Astım gibi hastalıklar yol açmaktadır. Solunum Terapisti, bu rahatsızlıklar baş gösterdiğinde solunum kaslarını güçlendirmek, sekresyonların etkin bir şekilde atımını sağlamak, akciğerlerin genişleyebilme yetisini korumak ve arttırmaya yönelik terapist tarafından uygulanan bir tedaviyi kapsamaktadır.

Konuşma Terapisi

Konuşma terapisi; dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarının öncelikle önlenmesi, gerçekleştikten sonra ise bu bozuklukların tedavisinde hastaya yönelik özel tedaviler ile destek olmaktadır. Dil ve konuşma bozuklukları, erken çocukluk döneminden başlayıp yaşlılık dönemine kadar uzanan geniş bir yelpazede, bireyleri etkileyebilmektedir.

Psikoterapi

Psikoterapi bireylerin duygularını, düşüncelerini, hastalıklara bağlı geçmişlerini ve aile bireylerine hastaların davranışlarını inceler. Psikoterapide psikolojik hastalıklar dışında kanser hastalarının psikososyal şikâyetlerinin üstesinden gelmeyi amaçlar. Bu hizmet psikoterapi eğitimi almış uzman psikoterapistlerin hastalara yönelik farklı terapi yöntemlerini kullanarak yaptıkları müdahaleleri kapsamaktadır.

ACİL RANDEVU

HEMEN BİZE ULAŞIN
RANDEVU TALEP EDİN

+90 (542) 541 13 24

info@istanbulesh.com

Esenşehir Mah. Eryılmaz Sok. No:1/2 Ümraniye/İstanbul

TÜM BİLGİLERİMİZ